امروز ما

اندر احوالات این جانب که باید بگویم عین چی داریم میخونیم و تحقیق و پروژه اماده مینمایم در حد لالیگا عزای مدرک زبان نگرفته مان نیز مزید بر ان است که تابستانمان نیز رفت به فهرست بدو بدو کردنمان!

میان ترمم که نگو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اما مدتیست به مناسبت امار گیریو و پروژه و مسائل این چنین کمی تا قسمتی پایمان در جوامع اجتماعی گشوده شده است و چشمانمان بدلیل جستجو گرمان چنان جغدی میکاود و مینگرد...

با بچه ها داشتیم بحث میکردیم که بحث جذاب و چندش اور صیغه و امار وحشت افزایش مطرح گردید و ما را بر ان داشت پستی در این باره بنهیم!

به واقع صیغه چیست؟از کجا امده و مشروعیتش را چه کس بیان نمود!؟

تعریف صیغه از کجای فرهنگ و مذهب نشئت بگرفته است؟

ایا بواقع زنان میپسندن مردشان شبی به نام صیغه در بستر دیگری بخوابد و دم از عاشقی وارسته زند برایشان؟

یا ایا پدری میپسند دخترش با پسری بنام صیغه همبستر و همراه شود برای مدت محدود؟؟؟

ایا ان دختر پسری که در خلوتگاهی به دور از چشمان پدر و مادرشان با هم همبازی میشوند و دوست دختر و دوست پسر نام دارند تفاوت دارند با ان دختر و پسری که صیغه محدود بین انها جاری شده است؟

یا ان مردی که دم از عشق میزند به همسرش و جلوی پای روسپیان خیابانی ترمز میکند تفاوتی با ان که شبی با خواندن صیغه با بیوه زنی همخواب میشود دارد؟

بواقع تفاوت دارد؟

صیغه را میتوان عاملی نیرومند در اشاعه بیماریهای جنسی و فساد اخلاقی و انحرافات و نابودی بنیان خانواده و خیانت بغیر دانست و کودکان که بیگناه نطفه شان بسته شده و به امر مادری صیغه شده سقت میشوند و ندانسته خلق و نابود میشوند!

زنی که صیغه میکند چه فرق با فاحشه فاحشه خانه دارد؟

ایا بنام شریعت این منزه است و ان گناهکار اتش نشین؟چه کس چنین حکم کرد؟ایا بواقع این حکم خداست؟

ایا صیغه را نمتوان زن و دختر بازی با پوشش شریعت نامید؟

دور از انتظار نیست امروز روز بر امار روسپیان و خیانت گران به دامان همسر افزوده شود که اتش بیماری چون ایدز چون ماری راه یابد و از این به ان و به ان دیگری...

تاسفناک است برای عشقبازی و همخوابی در لحظه خود را با نام شریعت حلالیت فریب دهیم!!!

این یک نظر شخصی است!!!

/ 30 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک دانشجوی اقتصادی

سلام... خوبین؟ شما صیغه رو میگیم ولی صیغه ها شرایط خاص خودش رو داره و هرکسی نمی تونه بدو.ن داشتن شرایطش کسی رو صیغه کنه.. اولین شرطش اینه که امکان ازدواج براش میسر نباشه(به عبارتی دست همه متاهلین بسته میشه) دومی اینه که مدت زیادی در سفر و دور از همسرش باشه وبرای دوری از گناه کسی رو صیغه کنه و ..چندتا شذایط دیگه که متاسفانه در جامعه نسبت به اون غافلند برا همین گاها صیغه رو برخی ها از روی غفلت عامل خصاد می دونن..

یک دانشجوی اقتصادی

فصاد منظورم بود... یه شرط مهم دیگش هم که یادم رفت یگم اینه که امکان ازدواج برا شخص وجود نداشته باشه یا مشکلی ار لحاظ جنسی یا سایر عومل داشته باشه که هیچ زنی اونو به همسری دائم قبول نکنه و...

سید خطاب به دانشجوی اقتصادی و آرش

اول مقایسه کنید. دوست دارید خواهرتون صیغه بشه یا مادرتون؟ این که شرایط داره و از این دست حرفا بنظرتون درسته؟ هیچ کدوم از این شرایطی که میگین اجرا نمیشه. ثانیا باید اجازه پدر باشه. صیغه هیچ فرقی با زنا نداره. یعنی دختره میره با پسره تو خونه خالی و یه جمله عربی میخونن و کارشونو میکنن. این چه شرعیه؟ مسخره کردین اسلام رو؟ جمعش کنید.

یک دانشجوی اقتصادی خطاب به سید

مادر و خواهر من شرایطشو ندارن.... آقای سید عزیز اگه واقعا این صیغه به جا و همون شرایطی رو که گفتم داشته باشه هیچ وقت باعث فصاد نمیشه که هیچ بلکه جلوی فصادم میگیره.. من با اجرا شدن یا نشدنش کاری ندارم...ظاهرا شما خوب کامن منو نخوندین...در واقع از هر صدنفر به سختی یک نفر شاید از نظر شرعی شرایط و اجازه صیغه رو داسته باشن..اینکه جامعه از خود شرع پیروی نمی کنه و کجراهی میره مقوله ای جداست... بهتون پیشنهاد می کنم یکبار برین در مورد صیغه به کتابای دینی مراجعه کنید بعد در موردش استنباط کنید....

سید خطاب به دانشجوی اقتصادی

بابا شما که تحصیل کرده ای چرا مینویسی فصاد؟ فساد درسته. بعدشم برای از بین رفتن فساد شرع اومده و ازدواج رو تشریع کرده. صیغه همون زناست. شما میتونید وقتی بهتون فشار میاد برید ازدواج کنید. برای همین شرع اجازه داده تا چهار زن بگیرید. یه جوری میگید از بین رفتن فساد که انگار تنها راهش صیغه است. ثانیا انگار شما نمیدونید هدف از ازدواج چیه؟ ازدواج فقط برای این نیست که شهوت انسان فروکش کنه. ببین خداوند در قرآن چه می فرماید: (( وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ )) میفرماید از نشانه های خدا برای شما این است که از خودتان برای همسرانی آفرید که با آنها سکون و آرامش یابید و بین شما مودت و محبت و رحمت ایجاد کرده و یقینا در این برای کسانی که فکر میکنند نشانه هایی وجود دارد. حالا تو صیغه کدوم یک از اینایی که خداوند فرموده بجا میاد؟

مهندس السلطنه

هرچی که هست، حـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالم ازش بهم میخوره... تنفرم رو نمیدونم چطور باید بیان کنم، خیلی متنفرم از این کلمه و عمل...

سید خطاب به دانشجوی اقتصادی

جناب مهندس السلطنه ی عزیز الان شما بر فطرت پاک هستید در قضیه ی صیغه. چون خلاف فطرت هست...

یک دانشجوی اقتصادی خطاب به سید

سید جان حرف شما حجت ولی ظاهرا شما منظور منو نفهمیدین.. من گفتم من گفتم به این راحتی ها کسی نمی تونه زنی رو صیغه کنه وصلام...

خان دائی

اوه اوه! چه بحث جالبی! منم همیشه با این موضوع مشکل داشتم! [نیشخند] کلاه شرعی به این بزرگی ندیده بودم تا حالا !!!! تازه کلی هم براش ثواب در نظر گرفتن!

خان دائی

یکی از ثواباش گویا چندین حجه واجبه!!! بیکارن ملت این همه پا میشن میرن عربستان!؟ خب بیاین صیغه شین! [زبان][نیشخند]